Friday, August 04, 2006

Attitude in trading

Everyone who trades ends up learning something about the markets; very few people who trade ever learn the attitudes that are absolutely essential to becoming a consistent winner. Just as people can learn to perfect the proper technique for swinging a golf club or tennis racket, their consistency, or lack of it, will without a doubt come from their attitude.

Momentum Reversal trades





Wednesday, August 02, 2006

Consistent winners

The defining characteristic that separates the consistent winners
from everyone else is this: The winners have attained a mind-set - a

unique set of attitudes - that allows them to remain disciplined,focused, and, above all, confident in spite of the adverse conditions.

Tuesday, August 01, 2006

HTLB and ZLR/MR trades from last week's replay





Thursday, July 27, 2006

The trade either works or it doesn't

While this may sound complicated, it all boils down to learning
to believe that: (1) you don't need to know what's going to happen
next to make money; (2) anything can happen; and (3) every moment is unique, meaning every edge and outcome is truly a unique experience (HTLB's, ZLR's, MR's...........etc,etc.........)
Some trades from yesterday's replay




Monday, July 24, 2006

Bunch of trades from replays





Saturday, July 22, 2006

Mark Douglas, very useful

The goal of any trader is to turn profits on a regular basis, yet so few

people ever really make consistent money as traders. What accounts

for the small percentage of traders who are consistently successful?

To me, the determining factor is psychological—the consistent winners

think differently from everyone else.

MOF trade setup in 3 time frames

Here are some MOF setups with using three time frames for more clear signals.





Here are some MOF setups with using three time frames for more clear signals.

Monday, July 17, 2006

Couple of trades from today's replay.





Sunday, July 16, 2006

Another couple of classic trades, HTLB's and ZLR's. All with the trend, big picture is also important. Fixed scale on my charts helps to see them.



Thursday, July 13, 2006

Ostatnio grane

Oto ostatnie transakcje, bez zmian, dalej sygnały HTLB, ZLR oraz MR na większych Time Frame głównie w oparciu o LSMA 15








Tuesday, June 13, 2006

Ciąg dalszy z Journal'a

1/06/2005

Handel Euro i Russell, zgodnie z przyjętą taktyką. Zwrócić szczególną uwagę na samokontrole i nie przesadzanie, byle tylko mieć otwrtą pozycje.

Euro od 6.30 EST, Russell od 9.40 EST do 16.00 EST.

Poszło świetnie, nawet nie wiem czy nie za dobrze, handlowałem tylko Euro, przez około 4 godziny, tylko na dwóch kontraktach zarobiłem ponad 1000$, nawet omijając kilka okazji do wyciśnięcia jeszcze więcej. Wow, rzeczywiście emocje były wielkie, sam jestem ciekaw jak to pójdzie dalej w przyszłym tygodniu. Niestety do Warszawy trzeba jechać.

Co zauważyłem to cholerne emocje towarzyszące handlowi futures, to naprawde wielkie, forex wysiada. Poza tym ogromna pomoc ze strony hotComm i woodiescciclub.

2/06/2005

Zaczynamy kolejny dzień, na poważnie, Euro od 6.00 EST, Russell, choć ciężko wyrobić oba na raz przy 133T

Russell odpuszczam w ogóle, nie jestem w stanie kontrolować dwóch rynków przy 133T timeframe. Euro, dało jakies 15 transakcji w około 3 godziny, wynik pozytywny. Dużo jeszcze do opanowania, szczególnie historia transakcji i na tej podstawie Stopy i Targety.

3/06/2005 – 5/06/2005

Uczelnia:(

Kolejne Sling'i i MOF'y

Dzisiejsze transakcje




Monday, June 12, 2006

Transakcje jakie teraz biore

Przedstawiam tutaj także kolejne screeny z transakcjami, nad którymi obecnie pracuje.




Zaczynam przepisywać rzeczy z Journal'a, prawie rocznego

Marzec, kwiecien


Bunny Girl system. Może to zniechęcenie, może po prostu niemożnośc wyczucia rynku (kiedy brać cross, a kiedy nie). MoneyTec to dobra strona ale forex to hardcore i ciężko widze intraday przy takich spreadach.

31/05/2005

CCI system, właściwie to dopiero precyzuje patterny i odpowiednie wejścia/wyjścia, dzien przed PFG poszedł ładnie, pierwszy raz na plusie, z notowaniem transakcji w Excel. Najbardziej dociera do mnie 133T, styl wejść/wyjść podobny do Guy_V.

Wejścia tylko z trendem, ema 34 i lsma, ważny slope. Ogólnie tylko ZLR, a poza tym to czyste counter trades: Ghost, Vegas, HTLB

ZLR tylko w zgodności z Sidewinderem.

Całość działa. Na czym trzeba się skupić to nad napisaniem trading planu (koniecznie), prowadzeniem statystyk (podobnie do gb100), przeczytaniem od początku do końca money managment ze strony. Do tego sledzić forum na woodiescciclub i moderowanie na hotcomm (zwłaszcza Guy_V, Woodie, JeanYus)

Tuesday, May 23, 2006

Wyjść na zero

Rzecz, która przychodzi mi na myśl, jak mało potrzeba aby wyjść na breakeven... wystarczy nie łamać planu, oczywiście można po drodze popełniać błędy, nie można jednak złamać planu. Patrząc w statystyki wychodzi na to, że wystarczy mi ok 30% win/loss ratio żeby wyjść na zero z pokrytymi kosztami transakcji, wiem też - patrząc na to z drugiej strony - jak niewiele potrzeba dla osiągnięcia win/loss ratio na poziomie 30%.

Monday, May 22, 2006

Statystyka

Wprowadziłem kilka rzeczy opisujących rynek w danej chwili. Zebranie ostatnich, na przykład 50 transakcji i sprawdzenie dla nich punktu w jakim sprzyjające byłoby przesunięcie stopu do breakeven, zaowocuje czymś co nazwałem BE POINT - jest to miejsce, jakie statystycznie daje najlepszy rezultat jeżeli mowa o przesunięciu stop loss do breakeven. Dla przykładu, obecnie dla kontraktu ER2 wynosi on +6. Mówi mi to tyle, że powinienem przesuwać stop loss do breakeven za każdym razem jak tylko cena przesunie się w kierunku transakcji o +6 ticks.

Kolejna rzecz to BE RATIO (nie wiem czy ktoś wcześniej coś takiego tak nazywał). Jest to % transakcji jaki jest zamykany przynajmniej na breakeven. Dla przykładu, dla kontraktu ER2 wynosił on w zeszłym tygodniu 68%. Oznacza to, że 68% transakcji dochodziło do BE POINT'u i tym samym zamykanych było przynajmniej na break even. Część z tych transakcji poszła wyżej i była wygranymi - i tutaj kolejna rzecz - TARGET RATIO, czyli % transakcji, który dociera do ustalonego wcześniej target'u. Dla ER2 powiedzmy, że wynosi on +12 ticks - teraz wiedząc, że TARGET RATIO wynosi 45% wiem, że 45% transakcji osiągneło +12 ticks.

LOSS RATIO to % tych transakcji, które nie doszły do BE POINT i tym samym okazały się przegranymi aktywując stop loss.

Te parametry okazują się bardzo użyteczne i polecam ich stosowanie, daje to bardzo kompletny obraz rynku i przebiegu notowań.

Saturday, May 20, 2006

Troche screenów z 15 maja 2006.






Thursday, May 18, 2006


Chyba najlepszą metodą rozpoznania trendu oraz rozpoznania jego końca, jest markowanie wykresu, własnoręcznie przy pomocy HH, LH, LL, HL. Oznaczając wykresy w ten sposób, dochodzi się do bardzo prostych wniosków - widzi się horyzont, trójkąty i inne formacje. Oczywiście nie przychodzi to po godzinie/dniu/tygodnie, tutaj ważną rzeczą jest dłuższy trening. Do tego wszystkiego prosta EMA34 i już nie potrzeba uruchamiać złożonych formuł rozpoznawania trendu, przykład powyżej.