


The goal of any trader is to turn profits on a regular basis, yet so few
people ever really make consistent money as traders. What accounts
for the small percentage of traders who are consistently successful?
To me, the determining factor is psychological—the consistent winners
1/06/2005
Handel Euro i Russell, zgodnie z przyjętą taktyką. Zwrócić szczególną uwagę na samokontrole i nie przesadzanie, byle tylko mieć otwrtą pozycje.
Euro od 6.30 EST, Russell od 9.40 EST do 16.00 EST.
Poszło świetnie, nawet nie wiem czy nie za dobrze, handlowałem tylko Euro, przez około 4 godziny, tylko na dwóch kontraktach zarobiłem ponad 1000$, nawet omijając kilka okazji do wyciśnięcia jeszcze więcej. Wow, rzeczywiście emocje były wielkie, sam jestem ciekaw jak to pójdzie dalej w przyszłym tygodniu. Niestety do Warszawy trzeba jechać.
Co zauważyłem to cholerne emocje towarzyszące handlowi futures, to naprawde wielkie, forex wysiada. Poza tym ogromna pomoc ze strony hotComm i woodiescciclub.
2/06/2005
Zaczynamy kolejny dzień, na poważnie, Euro od 6.00 EST, Russell, choć ciężko wyrobić oba na raz przy 133T
Russell odpuszczam w ogóle, nie jestem w stanie kontrolować dwóch rynków przy 133T timeframe. Euro, dało jakies 15 transakcji w około 3 godziny, wynik pozytywny. Dużo jeszcze do opanowania, szczególnie historia transakcji i na tej podstawie Stopy i Targety.
3/06/2005 – 5/06/2005
Uczelnia:(
31/05/2005
CCI system, właściwie to dopiero precyzuje patterny i odpowiednie wejścia/wyjścia, dzien przed PFG poszedł ładnie, pierwszy raz na plusie, z notowaniem transakcji w Excel. Najbardziej dociera do mnie 133T, styl wejść/wyjść podobny do Guy_V.
Wejścia tylko z trendem, ema 34 i lsma, ważny slope. Ogólnie tylko ZLR, a poza tym to czyste counter trades: Ghost, Vegas, HTLB
ZLR tylko w zgodności z Sidewinderem.
Całość działa. Na czym trzeba się skupić to nad napisaniem trading planu (koniecznie), prowadzeniem statystyk (podobnie do gb100), przeczytaniem od początku do końca money managment ze strony. Do tego sledzić forum na woodiescciclub i moderowanie na hotcomm (zwłaszcza Guy_V, Woodie, JeanYus)


Statystyki w tradingu to bardzo ważna rzecz, szkoda że tak późno zdajemy sobie z tego sprawe. Podstawa to dobry arkusz kalkulacyjny, dobrze wyedytowany, zawierający wszelkie aspekty, które chcemy śledzić. Mija się z celem rozwijanie arkusza w trakcie odkrywania nowych rzeczy, robi się wtedy duże zamieszanie. Lepiej spędzić kilka dni/tygodni śledząc to co nam potrzbene, zapisując to gdzieś. Z czasem wyrzucimy kilka rzeczy, dodamy kilka nowych, dopiero wtedy będziemy w stanie określić co tak naprawdę musimy śledzić aby być w stanie monitorować nasze poczynania i to w jaki sposób rynek się zmienia. Właśnie, statystyki powiedzą nam wszystko odnośnie tego jakie zmiany zachodzą w rynku... często zastanawiam się co się stanie, jeżeli nagle moja strategia przestanie działać? W statystykach właśnie tkwi cały sekret, nawet jeżeli strategia staje się mniej użyteczna w pewnym okresie czasu to i tak wiemy, że takie okresy już się zdarzały, wiemy jak na przykład spadł target (określany punkt wyjścia), jak wzrósł heat (jak głęboko wygrana transakcja była na minusie).
Arkusz pozwalający dobrać najbardziej optymalny target i stop:


